پایه, سرم مو

سرم مو

سرم مو

محصولات متنوع مو مانند شامپو، ماسک و محصولات بعد از حمام مانند روغن آرگان برای تقویت مو استفاده می‌شوند. اما آیا چیزی در مورد سرم مو می‌دانید؟ سرم مو یک محصول کلیدی است که نباید از آن غافل ماند. سرم‌های مو با غلظت بالا، می‌توانند به طور موثری موها را صاف، نرم و در برابر عوامل محیطی محافظت کنند. به این ترتیب موهای شما در تمام طول روز براق می‌ماند.

اگر ایده سرم مو را دوست دارید اما مطمئن نیستید که چگونه آن را در روال مراقبت از موی خود قرار دهید، ما تمام بایدها و نبایدهای ضروری استفاده از این محصول همه کاره را بررسی کرده‌ایم تا بتوانید از اهداف روزانه موهای خود نهایت استفاده را ببرید.

 

سرم مو چیست؟

سرم مو نباید با روغن مو اشتباه گرفته‌شود. این محصول، یک حالت‌دهنده مبتنی بر سیلیکون است که برای پوشش دادن سطح مو طراحی شده‌است تا به درخشندگی، صافی، آبرسانی و رطوبت مو بیشتر کمک کند. سرم‌هایی که برای استفاده روی موهای مرطوب یا خشک در نظر گرفته‌شده‌اند، می‌توانند هم به عنوان یک درمان پیش از حالت‌دهی و هم به عنوان یک محصول تکمیل‌کننده عمل کنند. در حالی که برخی از سرم‌ها به دلیل سنگین بودن و نرم بودن برای انواع موهای نازک یا چرب مناسب نیستند. این در حالی است که بعضی از سرم‌ها برای انواع مو، از موهای زبر گرفته تا موهای نازک مناسب است. با این حال، نکته کلیدی برای به دست آوردن بیشترین بهره از سرم مو، یادگیری نحوه استفاده صحیح از آن است. به همین دلیل است که در زیر بایدها و نبایدهایی را برای شما گردآوری کرده‌ایم.

 

سرم مو برای حالت بخشیدن به مو

در صورتی که بخواهید موهای خود را با سشوار یا اتو صاف کنید، یک محافظ حرارتی کلید کاهش آسیب به مو است. سرم‌های مو که محافظت جدی در برابر حرارت دارند، بهترین گزینه برای آرایش مو هستند.

در واقع، ثابت شده‌است که سرم مو موجب:

کاهش موخوره تا 70 درصد

افزایش درخشندگی 26 برابر بیشتر از موهای درمان نشده

بهبود گره‌گشایی تا 75 درصد

حفاظت از موها در برابر آسیب تا 400 درجه، می‌شود.

 

آیا می‌توان از سرم مو برای درمان دوشاخگی مو و موهای شکننده استفاده کرد؟

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از سرم مو، توانایی آن در جلوگیری از خروج رطوبت و ایجاد یک پوشش براق و صیقلی روی مو است. به عبارت ساده، وقتی می‌خواهید آن ظاهر درخشان عالی را ایجاد کنید، هیچ محصول بهتری برای استفاده وجود ندارد. شما می‌توانید سرم مو را روی موهای مرطوب خود اسپری کنید تا به تمامی تارهای در معرض آسیب کمک کنید. به سادگی مقدار کمی از سرم را در کف دست خود بمالید. سپس با استفاده از دو انگشت، آن را به آرامی روی تارهای مو بمالید.

 

از سرم مو، روی ریشه استفاده نکنید

داشتن موهای فوق‌العاده براق از ریشه تا نوک، ممکن است ایده خوبی به نظر برسد. اما باید از استفاده مستقیم سرم روی ریشه یا پوست سر خودداری کنید. این امر مخصوصاً برای کسانی که به طور طبیعی موهای نازک یا چرب دارند صادق است، زیرا حتی سبک‌ترین سرم‌ها نیز این پتانسیل را دارند که موها را سنگین کنند، باعث تجمع محصول شوند و ریشه‌ موهای شما را چرب نشان دهند.

 

چگونگی مصرف سرم مو

برای استفاده از سرم مو، سعی کنید محصول را بین دستان خود برای چند ثانیه گرم کنید تا سرم، فرصت تجزیه و مایع شدن داشته باشد و باعث لغزش بیشتر شود. این نه تنها به عملکرد بهتر سرم شما کمک می‌کند، بلکه کاربرد یکپارچه‌تر و یکنواخت‌تر را نیز تضمین می‌کند. چه موهای شما بلند باشد یا کوتاه، نازک یا ضخیم، یک خط باریک بین ظاهر کاملا صیقلی و صاف و چرب وجود دارد. به همین دلیل مهم است که مقدار کمی از سرم را روی موهایتان اعمال کنید و در صورت نیاز مقدار بیشتری مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *