روغن آرگان

روغن آرگان

روغن آرگان
روغن آرگان چیست؟

روغن آرگان -یا همان طور که بسیاری به آن طلای مایع می‌گویند- از هسته تازه میوه درخت آرگان در مراکش تهیه می‌شود. این ماده خالص، قرن‌هاست که برای پخت و پز و به عنوان یک درمان خانگی برای سلامتی و زیبایی، از جمله ریزش مو استفاده می‌شود. امروزه می‌توان آن را در تعدادی از محصولات مراقبت از مو و پوست یافت. مشخص شده‌است که روغن آرگان فواید متعددی برای سلامتی دارد که روی پوست استفاده می‌شود و بسیاری از این فواید به مو نیز می‌رسد.

 

فواید روغن آرگان برای مو

روغن آرگان مملو از اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان‌های قوی مانند ویتامین E می‌باشد که برای پوست سر و مو، فوایدی دارد.

 

مرطوب کننده و حالت دهنده مو:

روغن آرگان بیشتر به عنوان مرطوب کننده پوست و مو استفاه می‌شود، زیرا سرشار از اسیدهای چرب به ویژه اسید اولئیک و اسید لینولئیک است. این روغن‌ها ساقه مو را روان کرده و به حفظ رطوبت موهای شما کمک می‌کنند. روغن آرگان همچنین سرشار از ویتامین E است که یک لایه چربی برای مو و پوست سر شما فراهم می‌کند و از خشکی مو جلوگیری می‌کند و می‌تواند به کاهش وز شدن و افزایش درخشندگی مو کمک کند.

 

بهبود سلامتی پوست سر:

روغن آرگان دارای خواص ضد التهابی و منبع معتمد آنتی اکسیدانی است که برای پوست مفید است. این موضوع می‌تواند به پیشگیری یا بهبود شرایط پوستی کمک کند. از جمله مواردی که می‌توانند روی پوست سر تاثیر بگذارند و باعث ریزش مو شوند مانند: پسوریازیس و درماتیت سبورئیک.

گاهی اوقات شوره سر به دلیل وجود قارچ روی پوست سر شما می‌باشد. با اینکه تحقیقات علمی کمی در مورد خواص ضد قارچی روغن آرگان انجام شده‌است، اما این روغن ممکن است به درمان شوره سر کمک کند.

 

جلوگیری از آسیب دیدگی توسط رنگ:

اسیدهای چرب در روغن آرگان اثر محافظتی بر روی مو دارند که می‌توانند از آسیب مو جلوگیری کنند. تحقیقات نشان داده است روغن‌هایی که سرشار از اسید لینولئیک، اسید اولئیک و اسید پالمتیک هستند، یک لایه محافظ به مو اضافه می‌کنند که شانه کردن را بهبود می‌بخشد و از شکستگی مو در طول حالت دادن و  حرارت محافظت می‌کند. درمان با روغن همچنین کاهش دوشاخگی انتهایی مو را نشان داده است، که موجب ضخامت و سلامتی مو می‌شود. روغن آرگان آسیب ناشی از رنگ مو را نیز کاهش می‌دهد.

 

حفاظت در برابر خورشید:

زنان مراکشی قرن‌ها از روغن آرگان برای حفاظت از پوست خود در برابر خورشید استفاده می‌کردند. یک مطالعه نشان داده‌است که آنتی اکسیدان‌های فعال روغن آرگان از پوست در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد خورشید محافظت می‌کنند. این مزیت ممکن است به موها نیز سرایت کند و از خشک شدن و سایر آسیب‌های ناشی از اشعه ماورا بنفش کمک کند.


روغن آرگان

محصولات مراقبت از مو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *