عوامل آسیب به مو

اگر تا به حال کلمات کراتین، ترمیم مو یا احیای مو را روی لیبل محصولات مراقبت از موی خود دیده‌اید، باید بدانید که یک درمان پروتئین را در دستان خود دارید! این محصولات برای تقویت مو در سطح ساختاری محبوب هستند، زیرا مواد حاوی پروتئین می‌توانند به پیوندهای مو نفوذ کرده و آنها را از داخل به بیرون ترمیم کنند. اما استفاده صحیح از آنها بسیار مهم است. در صورت زیاده‌روی در مصرف پروتئین، ممکن است موهای شما شکننده‌تر و نازک‌تر بشوند. اما جای نگرانی نیست. هم اکنون که در حال خواندن این مطلب از سایت فروشگاهی گلامور هستید، ما در کنار شما هستیم.

 

آسیب مو توسط رنگ مو:

خانم‌ها اغلب از مواد رنگ و دکلره جهت رنگ کردن موی سر خود استفاده می‌کنند. همه می‌دانیم که این مواد حاوی محصولات شیمیایی هستند که موجب تغییر رنگ مو می‌شوند. عوامل موجود در رنگ‌ها می‌توانند مو را ضعیف کرده و به آن آسیب برسانند که ممکن است سلامتی مو را به خطر بیاندازند. رنگ کردن مو با رنگ‌های شیمیایی یا طبیعی می‌تواند به مو آسیب برساند. این بدان دلیل است که رنگ ممکن است بر پروتئین‌ها و لیپیدهای موجود در مو تاثیر بگذارد و آنها را تغییر دهد.

این تغییرات در ساختار داخلی و خارجی ساقه مو می‌تواند به مو آسیب برساند و آن را شکننده و خشک کند و در نهایت منجر به نازک شدن مو یا ریزش مو شود. متخصصان فروشگاه گلامور تاکید دارند که افراد می‌توانند اقدامات لازم را برای به حداقل رساندن آسیب‌های احتمالی انجام دهند. اکثر رنگ موهای دائمی از آمونیاک، هیدروژن پراکسید و PPD ساخته شده‌اند. آمونیاک لایه‌های پروتئینی در مو را باز می‌کند و به رنگ اجازه می‌دهد تا ساقه مو را بپوشاند. پراکسید هیدروژن، رنگ طبیعی مو را از بین می‌برد. PPD نیز عامل رنگ شدن مو می‌باشد. بنابراین رنگ و دکلره از طریق تغییر ساختار لایه کوتیکول مو، تجزیه پروتئین مو و از دست دادن چربی مو، به مو آسیب می‌رسانند.

 

آسیب مو توسط دستگاه‌های گرم کننده:

فروشگاه گلامور، از دیگر عوامل آسیب به مو را استفاده از سشوار، اتو مو و دیگر دستگاه‌های گرم‌کننده مو می‌داند. در حالی که این ابزارها موجب زیبایی شما می‌شوند و موهای شما را حالت می‌دهند، همچنین می‌توانند منجر به آسیب مو در اثر گرما شوند. اتوهای صاف کننده و فر کننده مو، می‌توانند به ۸۵% از پروتئین‌ و کراتین موی شما آسیب برسانند و باعث شکنندگی و خشکی موهای شما شوند. کسی که به طور منظم از ابزارهای داغ استفاده می‌کند، ممکن است به پروتئین بیشتری نیاز داشته باشد. زیرا حالت دادن حرارتی مداوم می‌تواند به پیوندهای مو آسیب برساند.

در این بین کوتیکول مو که وظیفه حفاظت از آسیب‌های مکانیکی و شیمیایی مو را به عهده دارد، از بین می‌رود. هنگامی که کوتیکول مو از بین برود، موها وز و کدر شده و به آسانی از سر جدا می‌شوند. این آسیب زمانی بیشتر می‌شود که شما از دستگاه‌های گرم‌کننده روی موهای چرب استفاده کنید. زیرا شامپوها حاوی موادی هستند که از آسیب کوتیکول در اثر گرما جلوگیری می‌کنند. یک رشته موی آسیب دیده زیر میکروسکوپ، دارای یک کوتیکول شکسته است که به صورت نامنظم و با شکاف‌های کوچک در سراسر مو ظاهر می‌شود. از طرفی، آب از موهای با تخلخل بالا به سرعت تبخیر می‌شود و این یعنی باید روی رطوبت موهای خود تمرکز بیشتری کنید.

 

متخصصان فروشگاه گلامور، از نشانه‌های موهای آسیب دیده به موارد زیر اشاره می‌کنند:
  • گره خوردن مو:

موهای آسیب دیده صاف نمی‌شوند و به راحتی گره می‌خورند، که باعث شکستگی و آسیب بیشتر به مو می‌شوند.

  • شکنندگی مو:

موهای آسیب دیده، خشک و شکننده می‌شوند. دوشاخه می‌شوند و خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهند.

  • عدم درخشش مو:

یک کوتیکول موی سالم، باید به موهای شما درخشندگی بدهد. وقتی کوتیکول مو آسیب می‌بیند، باعث می‌شود موهای شما مات و کدر به نظر برسد.

  • افزایش موخوره:

موخوره و وز شدن بیش از حد زمانی اتفاق می‌افتد که موهای شما شکافته و شکسته شده باشند.

 

حال که با آسیب‌های مو در اثر عوامل مختلف آشنا شدید، بهتر است که با روش درمان محصولات گلامور روی موهای آسیب دیده نیز آشنا شوید. فروشگاه گلامور به صورت اختصاصی، محصولاتی مانند پروتئین، کراتین، ماسک‌ها، کرم‌ها، روغن‌ها و نرم‌کننده‌ها را به مشتریان خود ارائه می‌دهد تا افراد از این آسیب‌ها در امان بمانند و جذابیت و درخشندگی از دست رفته موهای خود را بازیابند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *